Kategorie: Aktuálně

Nastal čas oslav...

Nastal čas oslav...aneb zbytek roku 2013 ve víru práce, tance a alkoholového opojení.

Už to bude nějaký ten pátek od poslední soutěže, a tím i od posledního článku. Na našich stránkách se toho moc nového neudálo, tak jsem se rozhodl pro napsání článku, který zmapuje naší činnost po posledním závodě v Heřmanči 28. září. Jako první věc jsme samozřejmě zazimovali vybavení v hasičárně a malinko i poklidili v našem druhém domově. Poté už přišel čas na oslavy, jelikož jich během náročné sezóny mnoho nebylo. 

Vlastně jedna větší byla, a to pečení prasete 14. září, kde se sešli téměř všichni členi SDH. Této akci předcházely pracovní brigády. Jako první jsme uskutečnili sběr a odvoz kovového odpadu. Jak je z fotek patrné, nasbíralo se toho opravdu hodně. Druhou brigádou bylo řezání dřeva do klubovny, aby bylo v zimě čím topit. To nám zabralo taky jedno odpoledne. Odměna za tyto pracovní dny ale stála za to, zmíněné pečené prase.

Na 12. října bylo v plánu, že večer strávíme v Bohdalíně. Možná si řeknete: "co tam?" Nicméně právě na tomto místě se skutečnilo vůbec první vyhlášení Pelhřimovské ligy v požárním útoku. A my jako jeden z pořadatelů jsme samozřejmě nemohli chybět. Nejeli jsme ale jenom slavit účast, ale také konečné páté místo, které na první ligovou sezónu lze brát jako jistý úspěch. Po formálním programu, kdy proběhlo předání cen vítězům, jsme za to vzali jak se patří. Zvláště někteří neudělali týmu z Kaliště ostudu a ukázali, proč se tak naše obec jmenuje. 

Hned týden na to byla příležitost slavit i doma. Pořádali jsme totiž, jak už bývá obvyklé touto dobou, taneční zábavu. Přestože kapela Ros3s tentokrát neučinkovala a zastoupila ji méně známá skupina KompromisRock, večer stál za to. Vy, kteří jste nás osobně navštívili, s námi zajisté souhlasíte.

Aby jste si nemysleli, že jenom kalíme, tak jsme si 2 týdny dali oraz. A pak, v pátek 8.listopadu, proběhlá naše dohasná. Dlouho jsme se nemohli domluvit na termínu. Nakonec ale došlo ke shodě a konečně taky na sud, který jsme vyhráli na sklonku srpna v Horních Němčicích. K pivu neodmyslitelně patří i něco snědku. Někteří členové týmu i na toto mysleli a připravili pořádnou hostinu. I přes stísněné a chladné podmínky v hasičárně se i tento večer povedl a dokonce se vypil celý sud, což jsme původně vůbec nepředpokládali. Bez pomoci starších, kteří také přijali naše pozvání na dohasnou, by to ale nešlo.

Jak všichni víme, čas letí velmi rychle, a tak za 8 dní (16.listopadu) jsme pořádali další tradiční podzimní akci pro veřejnost. Rybí hody znamenají především velké přípravy, ale jako vždy jsme je v pátek zvládli a mohli se těšit na sobotu. Vypuklo to už v 16 hodin, kdy se otevřely brány kulturního domu a co si kdo matně pamatoval, skončilo se až v hodinách ranních. To už samotné svědčí o tom, že se akce vydařila. K mnoha rybím specialitám hrála skupina Preston, proto se tančilo téměř bez přestávek. 

Na začátku článku je zmíněna jako poslední soutěž ta v Heřmanči z 28.září. Pravidelní čtenáři našich článku však ví, že ještě k jednomu letošnímu měření sil jsme se odhodlali, a to 7.prosince v Českém Rudolci. (článek čtěte zde).

Konec roku patřil výroční schůzi, která se konala 28. prosince a málem jsme se do naší klubovny ani všichni nevešli, ale také silvestrovskému pochodu na Javořici. Pochod v poslední den v roce se poslední roky velice popularizuje, a to je znát i návštěvou velkého množství turistů v našem kulturním domě. Samotné přípravy započily již dva dny před. Vařil se guláš, čočková polévka a musel se připravit samotný KD. Velké přípravy a velké davy. To může potvrdit i jeden novinový článek (čtěte zde), jenž se mimo jiné zmiňuje i o našem sboru.

Na závěr bych rád vložil video mapující náš průběh soutěžní sezóny 2013 vytvořené Tomášem:

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, clomid regulate men... odpovědět
<a href=https://clomid.pics>side effects from clomid</a> But life expectancy has risen from below 60 years then to 74 today
, - odpovědět
world champion Alexander Wang handbags who now runs a coaching business. “You want movement and things that project or propel the body forward in an efficient manner, and looking at your watch is really not one of them.”Though omega replica watches Radar Pace has built-in accelerometers and gyroscopes to measure movement, it connects via Bluetooth to a user’s smartphone, cheap rolex watches and relies on that.