Pelhřimov 24.8.2013

Pelhřimov 24.8.2013Bodový zisk z historického centra města.

Netradičně brzy, již o půl sedmé ráno jsme opouštěli naši základnu v Kališti. V plánu bylo 4. kolo Pelhřimovské ligy v PÚ konané v Pelhřimově na náměstí se začátkem v 10:00 dopoledne. Důvodem proč jsme vyjížděli tak brzy byla příprava samotné soutěže. Pořádali jsme ji společně se všemi sbory, které se letos zavázali PLPÚ pořádat. Během příprav se začali sjíždět týmy a kolem plánované 10. hodiny mohly závody začít. Využili jsme možnosti rezervace startovního pořadí a běželi jsme jako 3. Zároveň byl náš pokus menší zkouškou terčů. První Stará Říše nedoběhla a druhéhu Batelovu právě jeden terč nesepnul, byl pro ně tak připravený opakovaný pokus. Při našem pokusu už terče nezlobily, chyby jsme si však vyrobili sami. Malé zdržení na savicích, ale ředevším velký prostřik na pravém proudu. Čas 18,89s, nic moc. Nebyly jsme ale jediní kteří kazili. Zklamaní byli i mnozí favorité v čele s Bohdalínem či Kamenicí n.L. Náš výkon tak stačil i na body, když jsme skončili celkově sedmí. Oba týmy Batelova pak body nedostali, jelikož porušili pravidlo a půjčování, a tak jsme si na konto připsali 6 bodů a po tomto kole figurujeme na 5. místě průběžného pořadí ligy. Po skončení závodů jsme pomohli uklidit areál, občerstvili se, někteří prošli i místní pouť a dokonce se stihli vyfotit s holkama ze Včelnice, které mají shodou náhod stejné dresy jako my.