Kategorie: Soutěže 2013

Horní Dubenky 31.8.2013

Horní Dubenky 31.8.2013S dvěma týmy a pohárovými ambicemi.

Po roce se opět konala soutěž v sousedních Horních Dubenkách na místním hřišti. Stejně jako loni jsme neočekávali vysokou účast a znovu se nám podařilo poskládat dva týmy (nejdříve narození z našeho sboru navíc vyrazili s historickou výbavou reprezentovat SDH Kaliště na dálkovou přepravu vody do Řídelova). Ke klasicky složenému áčku se tentokrát poskládalo velice věkově kuriózní béčko. Jádro tvořila zkušenost Ládína, Dorka a Pavla. Tyto borce doplnili noví členové, pro které byl hlavní úkol posbírat zkušenosti do dalších let. Soutěž se skládala ze dvou kol, přičemž byla provedena menší změna oproti loňsku. Nepočítal se lepší čas, ale oba pokusy se sečetly. Důležité tak bylo, aby se oba útoky vydařily. V prvním kole áčko předvedlo nejrychlejší čas - 17,62s, béčku už se útok tolik nepovedl - 24,78s. Ve druhém kole se běželo v pořadí od nejhoršího po nejlepší. Béčko předvedlo vcelku dobrý výkon. S časem 21,68s si vylepšili své postavení. Jako poslední z mužů startovalo áčko. Napoprvé se odstartovat nepodařilo, startér zařval "Jde", my jsme zaslechli "ne" a zastavili se. Byl nám dán nový pokus. Přestože se nepovedl tak jako ten v kole prvním, v součtu jsme s přehledem soutěž vyhráli a béčko obsadilo 6. místo. Umístění na chvostu výsledkové listiny zapříčinilo zaváhání na savicích v prvním kole a prostřiky v obou kolech. Na 3. příčku jim v součtu scházelo něco přes vteřinu. I tak můžeme říci, že jejich výkony byly dobré, vždyť šlo o jejich první závod. Před samotným nástupem ještě přišel křest Kevina jako jediný z mladíků ještě nebyl v kádi. Následoval nástup, foto a chvilku jsme poseděli. Pak už jsme ale jeli, neboť před námi byly ještě 2 noční soutěže.

Sestava A: Koš - Roman; Savice - Erbis; Stroj - Peťa; Béčka - Baron; Rozdělovač - Matěj; Levý proud - Tomáš; Pravý proud - Vojta

Sestava B: Koš - Ondra; Savice - Kája; Stroj - Ládín; Béčka - Kevin; Rozdělovač - Dorek; Levý proud - Pavel; Pravý proud - Perry