Kategorie: Soutěže 2014

Horní Pole 14.6.2014

Přes kopec na rozhazování.

Na 14. červen jsme si mohli vybrat z několika soutěží. Buď na rozhazovací ligu JHHL do Horního Pole, nebo do Dolních Němčic na Openligu, tedy dvě velice rozdílné soutěže. Nakonec padla volba na Horní Pole, k dispozici totiž nebyl Roman a Matěj s Baronem mohli až na soutěž, tudíž jsme opět netrénovali. Soutěž se konala pro nás na neznámém místě u vodárny směrem na Světlou, nikdy jsme na této trati ještě neběželi. Na start se i s námi postavilo 10 týmů a kvůli pozdějšímu příjezdu Matěje a Barona jsme beželi jako poslední. V prvním kole, ve kterém se závodilo o poháry jsme nepředvedli nic extra, přesto to stačilo na 4.místo. Ve druhém kole o ceny jsme se dokonce dostali i na bednu. Čas 23,70s znamenal 3.místo. Tuto soutěž jsme pojali jako účastnickou, proto chyby, které jsme při obou útocích vytvořily, nezpůsobily smutek na našich tvářích. Soutěž vyhráli v prvím kole domácí, z čehož měli obravskou radost a ve druhém se na první místo doatly Horní Němčice.

Sestava: Koš - Ondra; Savice - Erbis; Stroj - Peťa; Béčka - Baron; Rozdělovač - Matěj; Levý proud - Vojta; Pravý proud - Perry

SDH Kaliště - 14.6.2014 - 25,56s SDH Kaliště -14.6.2014 - 23,70s 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Where Can I Buy CEN... odpovědět
http://www.conganat.org/9congreso/trabajo.asp?id_trabajo=5205 https://canvas.instructure.com/eportfolios/685808/XANAX_COD https://healthsourcebetareleaseproductlog.ideas.aha.io/ideas/UNITY-I-933 http://www.conganat.org/9congreso/vistaImpresion.asp?id_trabajo=4224 https://healthsourcebetareleaseproductlog.ideas.aha.io/ideas/UNITY-I-1019 https://eye.ticketbud.com/best-place-to-buy-clomid-online-lowest-price-super-quality Jarahenzo.com Brame, Jr. Marketing View Prices. Sign
, Order CENFORCE Over... odpovědět
https://melaninterest.com/pin/buying-xanax-best-price-on-xanax/ https://melaninterest.com/pin/cheapest-xanax-next-day-delivery-buy-xanax-alprazolam-online-without-a-prescription/ https://www.isixsigma.com/members/ordertramadolfreeshipping/ http://minamet.blogas.lt/meslavabalio-skoni-isbandes-mokslininkas-neliko-suzavetas-92.html https://melaninterest.com/pin/where-to-buy-alprazolam-online-buy-xanax-1mg-2mg-dosage/ https://www.longisland.com/advice/general2/toradol-vs-tapentadol-nucynta-50mg-100mg-dosage.html Jarahenzo.com Nci Website. Cookie Huggingface. Just Lovely.
, shipping odpovědět
A ton of fashion communities exist, but if you're looking for a subset of people https://www.espurse.ru with their finger on the pulse, it's undoubtedly the edgy, experimental https://pursev.ru dressers. In their world, sheer tops and dazzling sequin are as much of a staple as a black blazer and a white tee, and they're always game to try out something new. What they're wearing is also a useful gauge to tell which brands and cult pieces are bound to make a bigger splash later. Call them the earliest of early adopters https://www.allpurse.ru And from the looks of things, it's bound to be a colorful summer. After some research, I've narrowed it down to the five names setting the tone this summer. Keep scrolling to read them all. https://www.allpurse.ru/blog/

It's a tall order to make a heritage brand https://www.espurse.ru/Coach-3.html feel fresh and new, but somehow Loewe always steps up to the plate. Courtesy of creative director JW Anderson, Loewe has churned out a stream of cool handbags https://www.espurse.ru/Handbag-168.html and accessories that have become cult hits among edgy fashion girls. The must have pieces for this season? It's vibrant printed pieces, and of course the straw tote bags https://www.espurse.ru/blog/blog_1.htm .

Louisa Ballou emerged as the new kid on the swimwear block last year, and the designer https://www.espurse.ru/Wallet-2.html has only expanded from there. Her edgy tropical prints are constantly in high demand (it definitely helps when you count Dua Lipa as a hardcore fan). Ballou's bikinis and beachwear is unlike the delicate pretty florals that you're used to, which is why they so easily stand out.
, - odpovědět
that enhances details by fashion uk replica watches providing ultra-precise color tuning which are designed for specific environments. The Prizm Road lens that is included in Radar Pace oakley outlet brightens whites and enhances yellows, omega replica watches greens and reds to make it so runners and cyclists notice subtle changes in the road texture, allowing them to spot hazards cheap replica handbags more easily.“Through.