Kategorie: Soutěže 2015

Široký Důl 24.10.2015

Široký Důl 24.10.2015Memoriál V. I. Lenina, XVII. ročník

Podzim už vrcholí, soutěže už tak neobjíždíme, ony už ani moc nebývají. Výjimku jsme udělali ke konci října. Již loni, když jsme přes internet sledovali Memoriál V. I. Lenina, soutěž v Širokém Dole na Svitavsku, jsme toužili zaběhnout si zde někdy také. Vzhledem k tomu, že zájem českých i slovenských týmu dostat se na největší soutěž v požárním sportu, je enormní, byl pro nás nelehký úkol rezervovat si startovní pozici. Naštěstí se nám to podařilo. 30.srpna ve 13h se spustila telefonická rezervace a její zaplnění cca 200 startovních pozic trvalo 63 minut. Dovolali jsme se pár minut před koncem, čekala nás proto také jedna z posledních startovních pozic. Přestože jsme očekávali svůj start až někdy okolo 16. hodiny, z hasičárny jsme vyráželi již ve 4 hodiny ráno. Věci jsme naložili už v pátek večer, abychom rozespalí nemuseli nic shánět na poslední chvíli. I s dvěma zastávkami na občerstvení, jsme 120km dlouhou cestu urazili vcelku rychle a do areálu firmy Flídr s. r. o. jsme přijeli mezi prvními, a proto bylo možné zaparkovat nedaleko od startu. Během chvilky se celý areál zaplnil. Pořadatelé hlásili, že dorazilo 350 hasičských aut a 8 autobusů se závodníky. V půl 9 vše začalo slavnostním zahájením, doplněným o každoroční kulturní vložku. Ta letošní se týkala historie a vzniku samotné soutěže. Ihned poté se soutěž naplno rozběhla. Chvílemi jsme přihlíželi co se děje na trati, chvílemi odpočivali v autě a nebo se občerstvovali. Po poledni dorazil zbytek týmu, který přijel po vlastní ose. Čas plynul docela rychle i díky slunci, které proměnilo ranní zimu, kdy jsme klepali kosu, v příjemné podzimní počasí. Po 16. hodině jsme se začali připravovat a vyrazili do fronty na start. V našich tvářích byla vidět únava a u některých i známky nachlazení. Dobrá nálada se nás ale držela, vždyť jsme si dělali srandu, že po letošní písmenkové sezóně, nic jiného než N neočekáváme. S klidem jsme rozběhli útok, selhali proudaři, když postříkali fůru času a výsledný čas 19,56s si rozhodně za rámeček nedáme. Nicméně jsme dokončili! Počkali jsme na doběhnutí několika posledních týmů, co za námi startovaly, abychom zjistili, jak jsme se vlastně umístili. Konečné 88. místo ze 147. startujících týmů mužů není až tak špatné. Ještě jsme se vyfotili u rakve s odpočívajícím se Leninem a vyrazili k domovu. Unavení jsme dorazili po 19. hodině k hasičárně a vyložili auto. Shodou okolností v ten samý moment dorazil i zbytek týmů, ačkoliv se domů vydal po jiné trase. Tak probíhal zatím největší závod v historii sboru.

Sestava: Koš - Roman; Savice - Erbis; Stroj - Peťa; Béčka - Baron; Rozdělovač - Matěj; Levý proud - Tomáš; Pravý proud - Vojta

Výsledky zde

(foto: Lucie Chalupná)

Zahájení s kulturním představením

Kaliště - Příprava na základnu + útok Kaliště Široký Důl -  19,56s

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
and Encinitas, omega replica watches with most of those at its headquarters, Luxottica spokeswoman Jane Lehman said. She would not confirm the number of layoffs, which will take effect Sept. 15, according to state records.Luxottica cheap rolex watches has previously said it wants to improve “operating efficiency” at Oakley outlet and give the brand the same organizational Alexander Wang handbags structure as Luxottica. It also.